I miejsce Młodzieżowej Grupy Kolędniczej z Ptaszkowej na Ogólnopolskim Przeglądzie Kolędniczym w Podegrodziu!

Młodzieżowa Grupa Kolędnicza wydelegowana przez GOK Filia Ptaszkowa na tegoroczne Przeglądy Kolędnicze brawurowo przebrnęła przez wszystkie etapy eliminacji, kończąc z I-szym miejscem na Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu.

Aby ubiegać się o możliwość rywalizacji w ogólnopolskim konkursie, kolędnicy musieli pomyślnie przejść lokalne eliminacje: najpierw eliminacje gminne w Siołkowej, zajmując pierwsze miejsce. Później Mystków i rywalizacja powiatowa – ta również zakończona pierwszym miejscem.

Ogólnopolski konkurs odbył się w Podegrodziu 28 i 29 stycznia 2023 roku i przystąpiło do niego 37 najlepszych grup kolędniczych z całego kraju, głównie z Małopolski oraz ze Śląska. Grupa kolędnicza z Ptaszkowej wykonała program kolędy „Z gwiazdą”, obejmujący tradycyjne kolędy z zaśpiewem, życzenia, stroje oraz przedmioty jak gwiazda czy „kukiełka” – słodkie pieczywo używane przez kolędników.

W skład Młodzieżowej Grupy Kolędniczej w tym roku weszli:

  • Bartłomiej Janusz
  • Karol Janusz
  • Hubert Kotwica
  • Krystian Kotwica
  • Łukasz Ptaszkowski
  • Daniel Kogut

Grupę przygotowała Magdalena Motyka – instruktor kultury w GOK Filia Ptaszkowa. Dziękujemy panu Tomaszowi Kotwicy za przygotowywanie trzech „kukiełek” na każdy z występów grupy.

Protokół dostępny jest na stronie MCK Sokół.

Na ogólnopolski konkurs kolędniczy w Bukowinie Tatrzańskiej – „Karnawał Góralski” – oczekuje również dorosła Grupa Kolędnicza z Ptaszkowej „Trzej Królowie”. Ten odbędzie się w dniach 9-12 lutego 2023.