Grupy kolędnicze z Ptaszkowej z I miejscami na Ogólnopolskich Przeglądach Kolędniczych w sezonie 2022/2023

Dorosła grupa kolędnicza z Ptaszkowej przystąpiła do konkursu w Ogólnopolskim Przeglądzie Kolędniczym w ramach „Karnawału Góralskiego” w Bukowinie Tatrzańskiej, zdobywając I miejsce.

Grupa kolędnicza z Ptaszkowej przystąpiła do zmagań w czwartek, 9 lutego, chwilę po rozpoczęciu całej rywalizacji. W Bukowiańskim konkursie wzięły udział 52 grupy kolędnicze z województw małopolskiego, śląskiego oraz podkarpackiego. Kolędnicy z Ptaszkowej wystąpili z programem „Trzej Królowie” składającym się z lokalnych pastorałek oraz życzeń.

Ogłoszenie wyników nastąpiło w niedzielę, 12 lutego 2023 roku. „Trzej Królowie” zajęli I miejsce i uzyskali nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.

Aby grupy kolędnicze mogły wziąć udział w zmaganiach ogólnopolskich, należało przejść etapy regionalne będące eliminacjami: w gminie (Siołkowa) oraz w powiecie (Mystków). Grupy kolędnicze młodzieżowe i dziecięce swoje zmagania ogólnopolskie odbywają w Podegrodziu, natomiast dorośli – w Bukowinie Tatrzańskiej.

Grupy młodzieżowa i dorosła dotarły do swoich konkursów ogólnopolskich, zajmując w nich I miejsca. Grupa dziecięca zakończyła zmagania na etapie gminnym.

Prace nad grupami kolędniczymi trwały od listopada 2022 roku, wszystkie trzy z Ptaszkowej przygotowała instruktor GOK, Magdalena Motyka.

Grupę dziecięcą w tym roku tworzyli:

• Antoni Rola
  • Kamil Ptaszkowski
  • Kacper Ptaszkowski
  • Kacper Michalik
  • Marek Michalik
  • Kacper Janusz
  • Adrian Janusz
  • Oskar Janusz

Grupę młodzieżową w tym roku tworzyli:

• Bartłomiej Janusz
  • Karol Janusz