VII Gminny Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową – protokół, wyniki konkursu, zdjęcia

21 grudnia 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Grybowie Filii w Ptaszkowej odbył się VII Gminny Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową. Konkurs ten, jak co roku, propaguje tradycję szopkarstwa – zwyczaju starszego niż ubieranie choinki. 

Aby wziąć udział w konkursie, należało do 20 grudnia włącznie dostarczyć prace do GOK Filia Ptaszkowa lub innych placówek GOK na terenie gminy Grybów.

Szopki wykonane w tym roku na konkurs miały wyjątkowo zróżnicowane rodzaje technik wykonania. Poczynając od tradycyjnych typu: drewno, papier, kamień, siano, szyszki, liście, mech, słoma, siano, patyki, liście, orzechy, płótno, nici, masa solna, plastelina, ciasto piernikowe, kartony, filc, sznurek, a nawet doszła w tym roku jeszcze szopka z masła – jest to nowość z Kąclowej. 

Nowością również były szopki z grupy nowoczesnych, szopki z klocków Lego, z koralików, ze szkła, z wikliną papierową, czy szopki z nakrętek. Szopki w tegorocznym konkursie wyjątkowo cieszyły oczy barwami i pomysłowością.

Komisja miała wiele pracy, ponieważ ilość prac była rekordowa i wynosiła 81 szopek i ich estetyka była na bardzo wysokim poziomie. Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za prace i jeszcze raz dziękujemy komisji za ich poświęcony czas i trud.

Protokół z przebiegu konkurs dostępny jest pod tym adresem.