Echo Jaworza z nagrodą w 37. Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego

Zespół regionalny „Echo Jaworza” w weekend 16 i 17 października 2021 roku rywalizowało na Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie oraz Trzcianie.

Zespół zakwalifikowano jako jeden z ponad 40 z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego oraz wielkopolskiego. Wszystkie zespoły musiały zaprezentować swoje programy na przesłuchaniach które odbyły się w sobotę 16 października w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie.

Zespół „Echo Jaworza” zakwalifikował swoich reprezentantów w kategoriach:

• Grupa regionalna – Grupa starostów „Echa Jaworza” oraz „Młodych Echa Jaworza” wraz z młodzieżą dorosłą;
  • Para taneczna dorosła: Barbara Jabłońska i Marian Jabłoński;
  • Para taneczna młodzieżowa: Aleksandra Rysiewicz i Mateusz Królak.

Grupy regionalne miały za zadanie zaprezentowanie programu z elementami tańca ludowego trwającego do 20 minut, pary taneczne natomiast popis taneczny trwający do 8 minut.

Odczytanie protokołu, ogłoszenie wyników i przyznanie nagród odbyło się w sali Wojewódzkiego Centrum Kultury w Rzeszowie o godz. 11:00, poprzedzone uroczystą Mszą Świętą z akompaniamentem zespołów regionalnych w Kościele w Trzcianie.

Do Ptaszkowej zespół wrócił z nagrodą – Para taneczna młodych: Aleksandra Rysiewicz i Mateusz Królak zdobyła III miejsce i nagrodę w wysokości 600 zł. Gratulujemy!

Dziękujemy bardzo organizatorom konkursu za sprawne jego przeprowadzenie oraz umożliwienie noclegu, a także firmie przewozowej „Ryś-Bus” Grzegorz Rysiewicz za transport zespołu oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Grybowie za wsparcie finansowe.