Echo Jaworza z II miejscem na Ogólnopolskim Konkursie Tańca Ludowego w Rzeszowie

W dniach 13 oraz 14 października 2018 roku zespół regionalny Echo Jaworza brał udział na 34. Ogólnopolskim Konkursie Tańca Ludowego, organizowanym w Rzeszowie oraz w Trzcianie.

Organizatorem konkursu byli: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Gminne Centrum Sportu, Rekracji i Kultury w Śwliczy z siedzibą w Trzcianie. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas Konkursu prezentowane i dokumentowane były tradycyjne tańce ludowe z poszczególnych regionów Polski. Główną ideą Konkursu jest ukazywanie i zachowanie tradycyjnego tańca ludowego w jak najbardziej autentycznej formie.

Wśród uczestników konkursu można było znaleźć zespoły regionalne z województw: Małopolskiego, Podkarpackiego, Śląskiego, Dolnośląskiego, Mazowieckiego oraz Świętokrzyskiego.  Zespół Echo Jaworza w tym roku zadebiutował w konkursie i osiągnął duży sukces zajmując drugie miejsce.

Zespół wystawił w indywidualnym konkursie dwie pary taneczne:
1. Para starostów – Maria Kowalska i Wincenty Michalik
2. Para młodzieżowa – Zuzanna Kogut i Mateusz Ptaszkowski

Równie niemałym sukcesem rywalizacja par tanecznych przyniosła sukces w postaci w wyróżnienia pary starostów – Marii Kowalskiej i Wincentego Michalika.

Gratulujemy zespołowi i parom ogromnego sukcesu!