Zapraszamy na koncert „Nowonarodzony – Or_kiestra Dla Matyldzi”

Zapraszamy na koncert „Nowonarodzony – Or_kiestra dla Matyldzi”, który odbędzie się w sobotę, 29 stycznia 2022 roku o 16:30 oraz 19:00 w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Koncerty z serii „Nowonarodzony” w tym roku poświęcone są półrocznej Matyldzi Różak chorującej na atrezję tętnicy płucnej typu IV. Rodzina dziewczynki mieszkająca w Ptaszkowej uruchomiła zbiórkę na leczenie półrocznego dziecka na portalu SiePomaga.pl.

Pierwsza edycja koncertu odbyła się 9 stycznia w Krakowie, w kościele Redemptorystów na Podgórzu, podczas którego udało się zebrać 14 600 złotych. Kwota już zasiliła konto Matyldzi.

Na koncercie wystąpi Or_kiestra – Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy pod batutą Justyny Zawiślan; soliści: Daria Adamczewska, Ewa Sowa-Zawiślan, Danuta Głąb, Patrycja Gargas, Karolina Krok, Maria Róża Brzukała, Julia Szarek, Justyna Świerad, Mateusz Hojniak oraz Jakub Stawiarski; oraz Dziecięca Scholka „Emmanuel” z Wielogłów.

Koncerty w Nowym Sączu odbędą się w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”, 29 stycznia 2022 roku o godzinie 16:30 oraz 19:00. Wstęp na koncert jest biletowany – bilety w kwocie 20 złotych można zakupić w kasach MCK Sokół lub poprzez stronę internetową. Dochód z biletów zasili konto Matyldzi, a także podczas koncertu obecni będą wolontariusze kwestujący na rzecz dziewczynki.

Koncert objął honorowym patronatem Pan Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego. Sponsorami wydarzenia są: firma „Koral”, państwo Koral, studio graficzne „Młody Design”. Organizatorami wydarzenia są: Popularyzator, Or_kiestra, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”.

Obowiązują ograniczenia związane z pandemią. Szczegóły oraz możliwość kupienia biletów dostępne są na stronie wydarzenia w MCK Sokół.

Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, Filia w Ptaszkowej zaprasza do wspólnej pomocy Małej Matyldzi.

Źródło: MCK Sokół via Or_kiestra