V Gminny Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową

Dnia 21 grudnia 2021 roku w świetlicy GOK Filia Ptaszkowa rozstrzygnięto V Gminny Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową. Prace konkursowe napływały do GOK Filia Ptaszkowa przez cały grudzień, a łącznie napłynęło ich 45, pobijając coroczny rekord zgłoszonych prac (36 prac w 2020).

Dziękujemy wszystkim pracownikom filii GOK Grybów w całej gminie za koordynacje konkursu w swoich miejscowościach.

Dziękujemy członkom komisji konkursowej: Marii Majcher, Krystynie Gruca, ks. Józefowi Kmakowi i Józefie Krok, za wielką pracę nad przyznaniem poszczególnych miejsc, a przede wszystkim dziękujemy każdemu uczestnikowi konkursu za bardzo liczne zaangażowanie i trud pracy w każdej nadesłanej szopce. Cieszymy się, że rodzinna, stara tradycja tworzenia szopek na święta nie ginie i dzięki takiemu konkursowi może być kultywowana.

Komisja konkursowa pragnie zwrócić uwagę na rosnący z roku na rok poziom wykonania prac, jak również na różnorodność i dokładność szopek. 

Konkurs po rozstrzygnięciu przewiduje możliwość odbioru szopek przez uczestników, by mogła one zdobić domy przez święta. Można tego dokonać w godzinach otwarcia GOK Filia Ptaszkowa lub placówki lokalnej GOK w innych miejscowościach.

Pełen protokół z przebiegu rozstrzygnięcia konkursu znajduje się pod tym adresem.