IV Gminny Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

W dniach od 17 listopada do 17 grudnia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ptaszkowej odbył się IV Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową. Dnia 18 grudnia 2020 roku konkurs ten został rozstrzygnięty.

Na konkurs zgłoszono łącznie 36 prac. Komisja konkursowa przyznała lokaty dzieląc pracę na dwie kategorie – Szopka Tradycyjna oraz Szopka Nietradycyjna.

Dziękujemy członkom komisji – Pani dyrektor GOK Grybów Marii Majcher, Pani Krystynie Gruca – nauczycielce w szkole podstawowej w Stróżach, Pani Annie Siedlarz – nauczycielce w szkole podstawowej w Gródku, księdzu Józefowi Kmakowi – proboszczowi parafii Ptaszkowa za niemały trud włożone w ocenę wszystkich pięknych prac.

Dziękujemy wszystkim pracownikom filii GOK Grybów w całej gminie za koordynacje konkursu w swoich miejscowościach. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za bardzo liczne zaangażowanie i trud pracy w każdej nadesłanej szopce.

Pragniemy szczególnie podziękować Panu Józefowi Kruczkowi z Ptaszkowej, który podarował swoją pracę na użytek GOKu. Szopka Pana Józefa będzie eksponowana w oknie GOK Filia Ptaszkowa i będzie oświetlana codziennie, łącznie ze świętami, począwszy od 18 grudnia 2020 roku w godzinach wieczornych od 16:00 do 22:00 oraz rannych – od 5:30 do 7:30. Ogrodzenie GOK Filia Ptaszkowa w tych dniach nie będzie zamykane by móc podejść maksymalnie blisko pracy Pana Józefa.

Protokół z przebiegu konkursu dostępny jest pod tym adresem.