Historyczny sukces dorosłej grupy kolędniczej „Z gwiazdą” z Ptaszkowej!

W dniach 9-13 lutego 2022 roku odbył się jubileuszowy, 50. Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej. Jednym z punktów programu imprezy był Ogólnopolski Przegląd Kolędniczy.

GOK Filia Ptaszkowa, dzięki eliminacjom poprzez konkursy kolędnicze na poziomie gminnym oraz powiatowym, wystawiła w konkursie część zespołu „Echo Jaworza” w postaci dorosłej grupy kolędniczej „Z gwiazdą” w składzie: Krzysztof Janus, Wincenty Michalik, Marian Michalik, Marian Jabłoński, Maksymilian Motyka, Bartłomiej Janusz oraz Adrian Lompart.

Grupa kolędnicza zaprezentowała się na konkursie w czwartek, 10 lutego w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej. Ogłoszenie wyników konkursów organizowanych w ramach 50. Karnawału Góralskiego odbyło się w niedzielę.

Grupa kolędnicza „Z gwiazdą” z Ptaszkowej za wybitną prezentację zdobyła Grand Prix – Nagrodę główną: „Złotego Turonia” oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego w wysokości 2 500 złotych.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: goralskikarnawal.pl