Grupy kolędnicze z Ptaszkowej na Powiatowym Przeglądzie Kolędniczym „Sądeckie Kolędowanie”

Zakończył się Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych SĄDECKIE KOLĘDOWANIE. W tym roku, z uwagi na panującą pandemię, miał on formułę on-line.

W konkursie wzięło udział 19 grup kolędniczych, w tym 5 
w kategorii wiekowej dziecięcej, 3 w kategorii młodzieżowej i 11 grup kolędniczych dorosłych – reprezentujących gminy Chełmiec, Grybów, Kamionka Wielka i Podegrodzie.

Grupy kolędnicze z Ptaszkowej rywalizowały w każdej z trzech kategorii wiekowych, zakwalifikowani po konkursie gminnym, są to: Grupa dziecięca – „Z gwiazdą”, młodzieżowa – „Trzej Królowie” oraz dorosła – „Droby”.

Grupa dziecięca „Z gwiazdą” zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, grupa młodzieżowa „Trzej Królowie” – 2 miejsce, grupa dorosła „Droby” – 3 miejsce.

Powiatowy Przegląd Kolędniczy „Sądeckie kolędowanie” jest jednocześnie etapem eliminacji do konkursów ogólnopolskich: „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu dla grup dziecięcych i młodzieżowych oraz „Góralski Karnawał” w Bukowinie Tatrzańskiej dla grup dorosłych. Grupa młodzieżowa „Trzej Królowie” jako jedyna z Ptaszkowej została zaklasyfikowana do konkursu ogólnopolskiego w Podegrodziu.

Źródło: gokkamionka.iaw.pl