Echo Jaworza po raz drugi koncertuje w Serbii

Zespół Regionalny „Echo Jaworza” w dniach od 10 do 14 sierpnia reprezentował Polskę i kulturę Lachów Sądeckich oraz Pogórzan podczas „IX Międzynarodowych Spotkań w Obrenovcu”. Zespół wystąpił także podczas „Srem Folk Fest” organizowanego w Sremskiej Mitrovici.

Zespół występował na serbskich scenach w towarzystwie reprezentacji z krajów m. in. Czarnogóry, Kostaryki, Kolumbii, Włoch, Grecji, Macedonii oraz kraju gospodarzy – Serbii.

Podczas pobytu w Serbii delegacja zespołu miała okazję również spotkać się z prezydentem oraz członkiem urzędu miejskiego miasta Obrenovac. 

Zespół Echo Jaworza pragnie podziękować Starostwu Powiatowemu w Nowym Sączu oraz Wójtowi Gminy Grybów za dofinansowanie przejazdu, miastu Obrenovac na czele z Panem Zoranem Ćorlomanovićiem – dyrektorowi departamentu kultury miasta Obrenovac, organizatorom festiwalów w Obrenovac i Sremskiej Mitrovici, oraz Serbom za ciepłe przyjęcie w ich kraju.

Zapraszmy też do obejrzenia reportaży przygotowanych w języku serbskim na temat festiwalu oraz Polskiego zespołu, oraz zapis z defilady podczas występu Echa Jaworza na Srem Folk Fest.